Wyruszamy

Epipremnum to niesamowicie różnorodna grupa tropikalnych pnączy, które łączy jedna cecha- łatwość w uprawie! Każda odmiana Epipremnum sprawdzi się idealnie nawet u osób dopiero zaczynających przygodę z roślinami doniczkowymi. Kilkanaście lat temu najbardziej znany przedstawiciel tej grupy- Epipremnum Złociste przeżywało swój prawdziwy prime time i można było e spotkać niemal w każdym domu, przychodni, szkole czy biurze. Dziś Epipremnum to podstawa każdej domowej dżungli a mnogość jego odmian dostępna na rynku sprawia, że każdy znajdzie odmianę dla siebie!

Epipremnum

Epipremnum to piękna rodzina roślin pnących pochodzących z wysp Pacyfiku. Rośliny doniczkowa o pstrych liściach i niesamowitym ubarwieniu stały się podstawą do tworzenia domowej dżungli. Szukając rośliny domowej ,która przeniesie was do tropikalnych lasów Wysp Salomona lepiej nie można było trafić. Dużym plusem jest szybki wzrost i łatwość w pielęgnacji.Roślina domowa dzięki swoim walorom dekoracyjnym zyskała rzesze fanów a to za sprawą odmian takich jak epipremnum złociste ( epipremnum aureum ), roślina ma zielone liście na których miesza się z złotym przebarwieniem, liście w kształcie serca dodatkowo tworzą efekt wow. Drugą ciekawą odmianą jest Epipremnum 'Marble Queen' o biało-zielonych liściach. Ciekawą i ciężko dostępna odmiana jest również Epipremnum Cube Blue o fantastycznej kolorystyce.

Kilka słów o uprawie

Uprawa epipremnum nie stanowi większych problemów, roślina do prawidłowego wzrostu potrzebuje miejsca jasnego o rozproszony świetle ale również rośnie w miejscach ciemniejszych. Epipremnum podlewamy często ale małą ilością wody tak aby podłoże zawsze było lekko wilgotne pamiętając o stworzeniu drenażu na spodzie doniczki. Podłoże do epipremnum zakupicie u nas w sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium