Wyruszamy

Hoja to jeden z tych gatunków, które budzą duże emocje wśród kolekcjonerów roślin doniczkowych! Swoją popularność zawdzięcza różnym kształtom oraz kolorom woskowanych liści, przez które możecie znać Hoję pod nazwą Woskownica. Ta epifityczna roslina jest pnączem pochodzącym z Australii, którą w naturalnym środowisku spotkać możecie na pniach drzew. Przy odpowiedniej uprawie i odrobinie miłości hoja zaczaruje cię niesamowitymi drobnymi kwiatami o słodkim zapachu!

 

Hoja

Hoja inaczej nazywa Woskownicą przyciąga wzrok i to nie podlega dyskusji, ale jest jeszcze jeden element który powoduje prawdziwe WOW w tej grupie roślin. Hoja oprócz swoich pięknych grubych liści i bardzo ciekawych kształtach posiada niesamowicie piękne kwiaty. Kwiaty hoi wydzielają bardzo intensywny, słodki zapach i substancje przypominającą wosk. Roślina doniczkowa posiada gołe i cienkie pędy na których dopiero po upływie czasu pojawiają się liście. Odmiany hoi potrafią się w znaczącym stopniu różnić od hoi kerri o pięknym sercowatym kształcie po hoya carnosa o matowo zielonych liściach.

 

Kilka słów o uprawie hoi

Hoja przez to że jest sukulentem nie ma zbyt dużych wymogów jeżeli chodzi o pielęgnacje. Roślinę lepiej przesuszyć niż dopuścić do zbyt częstego podlewania co będzie skutkowało opadaniem i wiotczeniem liści naszej hoi. Przy uprawie warto zadbać o drenaż na spodzie doniczki i odpowiednie, dedykowane podłoże. Hoja znacznie lepiej czuje się w miejscu jasnym .Roślina nie jest bezpieczna dla zwierząt i ludzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium