Sansewieria nazywana "wężownicą" lub "Językiem Teściowej" to popularna roślina doniczkowa znana z swojej odporności na niesprzyjające warunki, można o niej powiedzieć że jest prawie bezobsługowa. Sansewieria posiada również niesamowite umiejętności oczyszczania powietrza z toksyn przez co te doniczkowe często są wybierane do sypialni i łazienki. Zdecydowanie polecamy Sansevierię każdemu tym początkującym i nawet tym najbardziej zabieganym. 

Sansewieria

Sansevieria nazywane także "wężownicą "oraz “Językiem Teściowej”- kiedyś jedne z najczęściej spotykanych kwiatów doniczkowych w gabinetach lekarskich i na szkolnych korytarzach, dziś obowiązkowa pozycja w każdej domowej dżungli! Podobno piękno tkwi w prostocie- zdecydowanie się z tym zgadzamy! Liści rośliny nie sposób pomylić z z jakimkolwiek innym gatunkiem, ponieważ charakteryzują się zwartym pokrojem, w zależności od odmiany przybierają jednak różne kształty i kolory. Wyróżniamy wiele odmian, bardzio popularnym gatunkiem sansewierii jest Sansevieria Gwinejska oraz Sansevieria Cylindryczna.

Kilka słów o uprawie Sansewierii

Nie bez powodu mianowano je określeniem żelazne rośliny- wszystkie z gatunków sansewierii potrafią zaadaptować się do każdych warunków co czyni je najprostszymi w uprawie roślin doniczkowych. Dodatkowo sansevierie to rośliny niezwykle odporne na ataki większości szkodników roślin doniczkowych. Roślinę należy podlewać bardzo ostrożnie ponieważ Sansevieria jest sukulentem liściowym, w swoich mięsistych liściach magazynuje wodę a nadmierne podlewanie prowadzi do przelania i tak ubogiego systemu korzeniowego i w konsekwencji do śmierci rośliny.

Więcej o Sansevierii dowiesz się czytając naszego bloga:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium