Skrzydłokwiat to popularna roślina doniczkowa o dużych, błyszczących liściach wyglądem przypominających skrzydła motyla (juz wiecie skąd taka nazwa!). Przy odpowiedniej uprawie zakwita przez cały rok pięknymi białymi kwiatami. Skrzydłokwiaty to rośliny proste w uprawie o niewielkich wymaganiach a w dodatku posiadające moc oczyszczania powietrza! Wśród wielu odmian Skrzydłokwiata są nawet odmiany kolekcjonerskie!

Skrzydłokwiat

 Skrzydłokwiaty to jedne z popularniejszych roślin doniczkowych goszczących w naszych domach, nic w tym dziwnego. Kwiat doniczkowy naturalnie porasta tropikalne lasy Ameryki Środkowej i nie osiąga zawrotnie dużych rozmiarów. W warunkach domowych rośnie do około 150-180 cm wysokości. Błyszczące, ciemnozielone liście skrzydłokwiata prezentują się dostojnie. Skrzydłokwiat przez niektórych nazywany jest " nieśmiertelnym" potrafi paść i powstać. Białe kwiaty skrzydłokwiata mogą towarzyszyć nam przez cały rok.

Kilka słów o uprawie Skrzydłokwiatu

Jak napisaliśmy powyżej skrzydłokwiat potrafi opaść a po kilku dniach powstać jak Feniks i nie jest to kłamstwem. Opadające liście dają nam znać o suchym podłożu rośliny, jak najszybciej obficie podlewamy naszą roślinę.Uprawa skrzydłokwiata nie należy do trudnych, do podlewania rośliny należy użyć przefiltrowanej, przegotowanej wody i stale utrzymywać wilgotne podłoże. Liście skrzydłokwiatu jak i cała roślina dobrze czuje się w miejscach półcienistych i jasnych ale o rozproszonym świetle. Przy uprawie skrzydłokwiatu warto zwrócić uwagę na reguarne zraszanie rośliny, skrzydłokwiaty kochają dużą wilgotność powietrza. Roślina domowa posiada niesamowite umiejętności oczyszczania powietrza z toksyn.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium