Trzykrotki to niezwykle barwna grupa roślin o niewielkich wymaganiach obejmująca aż 70 gatunków, która aktualnie przeżywa prawdziwe odrodzenie! Bardzo często możemy spotkać trzykrotkę w terrariach. Te retro rośliny przy odpowiedniej pielęgnacji cechują się naprawdę szybkim wzrostem! Czy potrzeba dodawać coś więcej? 

Trzykrotka

Trzykrotka to szybko rosnące pnącze o pięknych kolorach. Liście trzykrotki zdominowane są różnorodnymi barwami a na jej spodzie dominują kolory: różowy, purpurowy i zielony. Trzykrotka należy do tej grupy roślin które musisz posiadać w swojej domowej kolekcji. Mimo tego że obejmuje około 70 odmian nie przestaje zadziwiać, a jej łatwość w uprawie to zdecydowanie duży plus. Liście trzykrotki o jajowatym kształcie nie osiągają zawrotnych rozmiarów. Odmiany trzykrotki warte uwagi to: trzykrotka pasiasta, trzykrotka purpurowa, trzykrotka tricolor, trzykrotka zebrina. Roślina rzadko zakwita w warunkach domowych ale nie jest to niemożliwe. Trzykrotka dodatkowo posiada umiejętność oczyszczania powietrza z toksyn a dodatkowo nawilża powietrze.

 

Kilka słów o uprawie

Uprawa trzykrotki nie będzie stanowiła wyzwania. Roślina jest łatwą w uprawie a jedyne czego potrzebuje to podlewania. Zraszanie trzykrotki może doprowadzić do powstania choroby grzybiczej, stanowczo odradzamy. Odpowiednim stanowiskiem jest miejsce jasne o rozproszonym świetle. Roślina doniczkowa może być uprawiana w domu jak i na zewnątrz. Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu.

UPRAWA I PIELĘGNACJA TRZYKROTKI. WSZYSTKO O CZYM MUSISZ WIEDZIEĆ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium