Inni klienci kupili również
Widocznie wzmocnij! Sypki nawóz
Widocznie wzmocnij! Sypki nawóz
8,40 zł
szt.
Ficus benjamina 'Green Kinky'
Ficus benjamina 'Green Kinky'
19,90 zł
szt.
Asplenium 'Parvati'
Asplenium 'Parvati'
29,50 zł
Geranium Lecznicze, Anginka
Geranium Lecznicze, Anginka
19,95 zł
szt.
Philodendron 'Florida Green'
Philodendron 'Florida Green'
39,00 zł
Aloe vera 'Aloes leczniczy'
Aloe vera 'Aloes leczniczy'
21,00 zł
Philodendron 'Narrow Escape'
Philodendron 'Narrow Escape'
49,99 zł
szt.
Calathea 'Medallion'
Calathea 'Medallion'
35,00 zł
szt.
Aglaonema 'Red Master'
Aglaonema 'Red Master'
69,99 zł
szt.
Sansevieria 'Zeynalica'
Sansevieria 'Zeynalica'
40,00 zł
Najlepsze rośliny do sypialni? Czy to wogóle dobry wybór? 0
Najlepsze rośliny do sypialni? Czy to wogóle dobry wybór?

Najlepsze rośliny do sypialni? Czy to w ogóle dobry wybór?

 

Dobór roślin doniczkowych do sypialni to dość kontrowersyjny temat. Przeciwnicy i zwolennicy takiego rozwiązania przekrzykują się wzajemnie na różnorakich forach a także w komentarzach pod artykułami. Dlatego dziś powiemy wam jak to w końcu jest, i czy upiększenie swojej przestrzeni do snu odrobiną zieleni to bezpieczne rozwiązanie. Co więcej- z tego artykułu dowiesz się jakie kwiaty wybrać aby nie tylko pięknie zdobiły twoją przestrzeń ale także posiadały korzystne właściwości dla twojego zdrowia i samopoczucia, takie jak: nawilżanie i oczyszczanie powietrza, produkowanie tlenu nocą a nawet redukowanie zatruć chemicznych.

 

Przeciwnicy kierują się faktem, że nocą gdy z powodu braku światła zostaje zahamowany proces fotosyntezy, rośliny same zaczynają pobierać tlen a pozbywać się dwutlenku węgla i wody- co w rezultacie dodaje zanieczyszczeń do powietrza. Prawda jednak jak zwykle leży pośrodku- aby faktycznie taka sytuacja miała szkodliwy wpływ na nasz organizm musielibyśmy w swojej sypialni zrezygnować z otwierania okien a przy tym posiadać kolekcję kwiatów przypominająca prawdziwą dżunglę. Dlatego nie rezygnujmy z dodawania kwiatów do naszego otoczenia, również do sypialni. Warto także przy doborze roślin unikać takich o drażniącym zapachu- aby nic nie zakłócało naszego cennego snu, którego i tak nam w tych czasach brakuje. 

 

Tak więc nie przedłużając oto nasza a przed wami TOP 5 OF THE TOP roślin do sypialni by Zieloniutko:

 

Aloes zwyczajny- ale nie dajcie się zwieść nazwie- wcale nie jest taki zwyczajny, wręcz przeciwnie posiada supermoce! Aloes jest sukulentem liściowym pochodzącym z Afryki i posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze a dodatkowo filtruje powietrze pochłaniając dwutlenek węgla a wytwarzając dużo tlenu. Co to więcej mówić- jak widać po właściwościach to idealny kandydat to waszej sypialni, który musiał się znaleźć na 1 miejscu naszego rankingu!

 

                                                

Sansevieria- inaczej zwana wężownicą, którą możecie zdobyć w wielu odmianach, najpopularniejsze to Cylindrica, Kirkii Friends a także Gwinejska.  Wężownice mają to do siebie, że potrafią nadać każdemu wnętrzu nowoczesnego klimatu przy minimalnym wysiłku- są nazywane żelaznymi roślinami i nadadzą się nawet dla opornych i zapominalskich o podlewaniu! Znalazły się na drugim miejscu dzięki posiadania moc oczyszczania powietrza a także wytwarzania dużych ilości tlenu!

                                               

Dracena deremańska- zwana też wonną jest kolejnym super łatwym w uprawie wyborem. Jeżeli szukasz nieco większej ozdoby, dracena to dobry wybór, w warunkach domowych przypomina niewielkie drzewko. Kolejny punkt na liście kolejne supermoce! Dracena wonna posiada właściwości filtrujące i oczyszczające powietrze z toksyn takich jak: formaldehyd, trójchloroetylen, toluen, benzen a nawet czad! Ale czad, co? 

                                               

                                                 fot.urzadzamy.pl

Bluszcz domowy- inaczej hedera helix, ostatni w naszej klasyfikacji ale równie godny uwagi co jego poprzednicy. Jest Będzie super rozwiązaniem do wiszących kwietników lub na nieco wyższą szafkę, ponieważ jeśli nie natrafi na przeszkodę będzie malowniczo zwisać. Posiada duże tempo wzrostu dlatego możesz regulować jego rozmiar przez przycinanie. Jak jego poprzednicy również posiada pożądane do “zamieszkania” w sypialni właściwości oczyszczania powietrza z toksyn.

 

                                                                                

I to by było na tyle w naszym subiektywnym zestawieniu. Staraliśmy się aby zaprezentować wam rośliny zróżnicowane pod względem wyglądu ale jednak zrzeszające wszystkie pożądane właściwości aby każdy z naszych czytelników znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Dziękujemy za uwagę- i do następnego.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl