Bezpieczne wysyłki zimą

Inni klienci kupili również
Epipremnum Cebu Blue 150 cm
Epipremnum Cebu Blue 150 cm
98,00 zł
Washingtonia filifera Waszyngtonia nitkowata 120 cm
Washingtonia filifera Waszyngtonia nitkowata 120 cm
65,00 zł
Crassula ovata 'Hobbit' Grubosz
Crassula ovata 'Hobbit' Grubosz
35,00 zł
szt.
Filodendron Philodendron squamiferum
Filodendron Philodendron squamiferum
49,99 zł
szt.
Palma Chamedora Wytworna ≈ 35 cm
Palma Chamedora Wytworna ≈ 35 cm
18,80 zł
Calathea 'Fusion White'
Calathea 'Fusion White'
95,00 zł
szt.
Hoya Australia, Hoya Carnosa
Hoya Australia, Hoya Carnosa
40,00 zł
 Sansevieria trifasciata Moonshine
Sansevieria trifasciata Moonshine
40,00 zł
szt.
Epipremnum Happy Leaf
Epipremnum Happy Leaf
36,00 zł
szt.
Senecio herreianus, Starzec
Senecio herreianus, Starzec
24,50 zł
Yucca elephantipes Juka gwatemalska
Yucca elephantipes Juka gwatemalska
76,00 zł
Afelandra stercząca Aphelandra squarrosa Dania
Afelandra stercząca Aphelandra squarrosa Dania
33,00 zł
Warto przeczytać
Wężownica w świecie roślin? Sansewieria wszystko co musisz o niej wiedzieć! 0
SANSEWIERIA Wszystko co musisz wiedzieć

Sansewieria nazywane także wężownicą oraz potocznie “Językiem Teściowej”- kiedyś zmora szkolnych korytarzy i gabinetów lekarskich, dziś "must have" każdej domowej dżungli!

Podobno piękno tkwi w prostocie- zdecydowanie się z tym zgadzamy! Nie bez powodu mianowano je określeniem żelazne rośliny- sansewierie potrafią zaadaptować się do każdych warunków i z pewnością przy minimalnym wysiłku się z każdym właścicielem (nawet takim, który nie ma ręki do roślin!). PS. Sansewieria to prawdziwe superbohaterki i posiadają moc oczyszczania powietrza a także wytwarzania dużych ilości tlenu!

 

Skąd pochodzi Sansewieria?

 

Sansewieria w większości pochodzą z tropikalnych rejonów Afryki i Azji. Wywodzi się z rodziny szparagowatych. Co może zadziwić wielu z was- Sansewieria spokrewniona jest z Draceną! Sansewieria to sukulenty, których mięsiste liście przypominające wyglądem szable (w których Sansewierie magazynują wodę) przybierają różne kształty i kolory oraz wzory w zależności od gatunku. 

 

Ile i jakie są odmiany Sansewierii?

Dotychczas opisano niemal 70 różnych gatunków Sansewierii. Najpopularniejszą odmianą, tą którą przed laty spotkać można było na każdym szkolnym korytarzu jest Sansewieria Gwinejska (Sansevieria Trifasciata), w obrębie tego gatunku wyróżniamy różne formy Sansewierii najpopularniejszymi z nich są: “Black Gold”, “Laurentii”, “Moonshine” PS. Wszystkie te gatunki kupicie w naszym sklepie!

 

 

Drugim najczęściej wyszukiwanym, jednak nie mniej pożądanym gatunkiem Sansewierii jest Sansewieria Cylindryczna (Sansevieria Cylindrica), inaczej zwana także walcowatą. Charakteryzuje się smukłymi liśćmi o okrągłym przekroju, które często zaplatane są w warkocze aby podnieść atrakcyjność wizualną rośliny.

 

 

Kolejną przyciągającą wzrok odmianą Sansewierii jest Sansewieria Bacularis, która przy zapewnieniu odpowiednich warunków świetlnych, oszczędnym podlewaniu i nie narażaniu jej na przeciągi zakwitnie i będzie cieszyła wasze oko efektownymi biało-liliowymi kwiatami. 

 


 

Odpowiednie stanowisko dla Sansewierii?

 

Sansewieria, nazywana rośliną żelazną poradzi sobie w praktycznie każdych warunkach! Odpowiednie będzie dla niej zarówno stanowisko słoneczne jak i zacienione. Idealna 

temperatura otoczenia dla Sansewierii wynosi od 21 do 24 stopni celsjusza, jednak roślina bez problemu znosi temperaturę do 30 stopni celsjusza.  W okresie zimowym temperatura powinna być nieco niższa, jednak nie niższa niż 15 stopni.  

 

Jak podlewać i nawozić Sansewierie?

 

Sansewieria jest sukulentem, który w swoich mięsistych liściach magazynuje wodę, przez co Sansewierie przygotowane są na wytrzymanie długiego okresu czasu bez wody. Najważniejszą zasadą przy podlewaniu sansewierii jest- NIE PRZELEWAĆ! Nadmierna ilość wody i jej zastój w doniczce skutkuje tym, że roślina gnije a następnie umiera. Tak więc na pytanie jak podlewać Sansewieria odpowiadamy- bardzo oszczędnie! Dodatkowo Sansewieria nie wymaga zraszania. 

Jeżeli chodzi o nawożenie Sansewierii sprawa ma się podobnie jak w kwestii podlewania- oszczędnie! W okresie wiosenno-letnim rekomendujemy nawożenie nie częściej niż raz w miesiącu połową dawki nawozu rekomendowanej przez producenta.  W okresie jesienno-zimowym z kolei całkowicie zaprzestajemy nawożenia. 

 

Dobór korzystnego podłoża i przesadzanie Sansewierii.

 

Podłoże dla Sansewierii powinno być przepuszczalne i próchnicze, świetnie sprawdzi się uniwersalna żyzna ziemia do kwiatów zielonych z dodatkiem piasku. 

 

Należy pamiętać, że Sansewieria są roślinami, które preferują mniejsze doniczki. Nie przesadzamy rośliny dopóki nie daje nam wyraźnych znaków, że tego właśnie potrzebuje (duża ilość wystających korzeni z doniczki, “wiszące” liście). Wtedy przesadzamy Sansewierie wiosną. Nasza roślina jest bezpieczna dla zwierząt?

 

Niestety Sansewierie są trujące dla zwierząt :(

 

Mamy nadzieję, że tym tekstem przybliżyliśmy wam nieco temat Sansewierii. Zapraszamy do zapoznania z poprzednimi wpisami i do zobaczenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl