Najważniejsze informacje o uprawie Draceny . Zobacz jakie to proste! 2
Dracena

Wprowadzenie do świata dracen

Dracena to popularna roślina doniczkowa, która zdobi wiele domów i mieszkań. Jej egzotyczny wygląd oraz łatwość w uprawie sprawiają, że jest chętnie wybierana przez miłośników roślin. Draceny występują w wielu odmianach, różniących się wyglądem i wymaganiami pielęgnacyjnymi. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej poszczególnym gatunkom dracen oraz dowiemy się, jak dbać o te niezwykłe rośliny.

Popularne odmiany draceny

Wśród popularnych odmian draceny można wyróżnić kilka szczególnie interesujących gatunków, które różnią się wyglądem, wymaganiami uprawowymi oraz zastosowaniem w domu. Przyjrzyjmy się bliżej trzem z nich: dracenie surculosa, dracaenie fragrans oraz dracenie obrzeżonej.

Dracena surculosa - egzotyczna roślina doniczkowa

Dracena surculosa to gatunek o egzotycznym wyglądzie, który charakteryzuje się małymi, błyszczącymi liśćmi oraz ciekawym wzrostem. Jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę egzotyki.

Dracaena fragrans - królowa dracen

Dracaena fragrans, nazywana również królową dracen, to gatunek o imponującym wyglądzie. Posiada długie, lancetowate liście oraz charakterystyczne, wyprostowane pędy. Jest to gatunek, który świetnie sprawdzi się jako ozdoba dużych pomieszczeń.

 

Dracena obrzeżona i jej odmiany

Dracena obrzeżona to kolejny popularny gatunek, który występuje w kilku odmianach draceny obrzeżonej. Charakteryzuje się długimi, wąskimi liśćmi o białym lub żółtym obrzeżeniu.  Jest to gatunek, który doskonale sprawdzi się jako ozdoba wnętrz, zarówno w domach, jak i biurach.

 

 

Jakie stanowisko wybrać dla draceny?

Draceny zaliczają się do roślin ciepłolubnych dlatego niezbędne będzie utrzymywanie jej w miejscu gdzie temperatura powietrza będzie oscylować w okolicach 22 a 26 stopni celsjusza latem, natomiast zimą akceptowalna minimalna temperatura to 17-18 stopni. Z uwagi na wymagania temperaturowe Draceny śmiało możemy stwierdzić że roślina ta potrzebuje dużej ilości promieni słonecznych. Stanowisko jasne o rozproszonym świetle jest idealnym wyborem.

Jak i kiedy podlewać dracenę?

Podlewanie Draceny nie jest wyzwaniem dla chodź odrobinę wtajemniczonego "rośliniarza". Przed podlaniem wkładamy palca na głębokość 3-5 cm i sprawdzamy czy podłoże przeschło. Roślinę podlewamy dopiero kiedy podłoże przeschnie po poprzednim podlaniu. Do podlania zalecamy użycie odstanej wody.

Kiedy przesadzać dracenę?

Młodą dracenę przesadzamy co rok, natomiast starsza roślina będzie wymagała przesadzenia co 2-3 lata. Roślinę przesadzamy w okresie wiosennym, warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej doniczki ,która powinna być wyższa i węższa.

Podłoże do draceny

Dracena bardzo dobrze czuje się w podłożu o lekko kwaśnym odczynie pH. Podłoże powinno być żyzne i przepuszczalne tak aby korzenie rośliny nie przegniły. Polecamy podłoże do palm naszej produkcji o bardzo dobrej jakości. 

Jak rozmnażać dracenę?

Rozmnażanie draceny może odbywać się na kilka sposobów, jednak najpopularniejszym jest rozmnażanie przez sadzonki. Wystarczy odciąć fragment pędu z kilkoma liśćmi, umieścić go w wodzie lub wilgotnym podłożu, a po pewnym czasie pojawią się korzenie. Następnie sadzonkę można posadzić w doniczce z odpowiednim podłożem.

 

Komentarze do wpisu (2)

10 stycznia 2024

Ibecire Iyiboga csf.yykz.zieloniutko.pl.rmg.ll http://fjksldhyaodh.com/

10 stycznia 2024

Ibecire Iyiboga csf.yykz.zieloniutko.pl.rmg.ll http://fjksldhyaodh.com/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium