Philodendrony pochodzą z rodziny obrazkowatej co wcale nie dziwi patrząc na poszczególne gatunki, obrazki pokrywające liście tego gatunku wprowadzają w zdumienie nawet tych najzagorzalszych kolekcjonerów roślin doniczkowych. Gatunek o bardzo szerokiej gamie odmian mierzy ponad 700 wielobarwnych roślin. Naturalnie porasta tropikalne lasy wspinając się po różnych drzewach ku górze. Bardzo dużo z nich rośnie naturalnie a niewielki odsetek to dzieło ludzkie. Rośliny doniczkowe tego gatunku nie zaliczają się do trudnych w uprawie, ale z pośród tak dużej rodziny muszą znaleść się czarne owce. Do prawidłowej uprawy potrzebują słońca rozproszonego, wilgotności i odpowiedniego podłoża ( dostępnego u nas).  

 

#Filodendron

Philodendron tortum (Filodendron) Philodendron tortum (Filodendron)
Cena:

69,00 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 57,27 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Philodendron 'Billietiae' Philodendron 'Billietiae'
Cena:

68,00 zł

szt.
zobacz więcej
Philodendron 'Gloriosum' Philodendron 'Gloriosum'
Cena:

64,50 zł

szt.
zobacz więcej
Philodendron 'Red Sun' (Filodendron) Philodendron 'Red Sun' (Filodendron)
Cena:

36,55 zł

Cena regularna: 43,00 zł

Najniższa cena: 35,69 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Philodendron scandens 'Lemon Lime' (Filodendron pnący) Philodendron scandens 'Lemon Lime' (Filodendron pnący)
Cena:

33,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

Najniższa cena: 33,19 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Philodendrony pochodzą z rodziny obrazkowatej co wcale nie dziwi patrząc na poszczególne gatunki, obrazki pokrywające liście tego gatunku wprowadzają w zdumienie nawet tych najzagorzalszych kolekcjonerów roślin doniczkowych. Gatunek o bardzo szerokiej gamie odmian mierzy ponad 700 wielobarwnych roślin. Naturalnie porasta tropikalne lasy wspinając się po różnych drzewach ku górze. Bardzo dużo z nich rośnie naturalnie a niewielki odsetek to dzieło ludzkie. Rośliny doniczkowe tego gatunku nie zaliczają się do trudnych w uprawie, ale z pośród tak dużej rodziny muszą znaleść się czarne owce. Do prawidłowej uprawy potrzebują słońca rozproszonego, wilgotności i odpowiedniego podłoża ( dostępnego u nas). Często możecie spotkać Philodendrony takie jak: Philodendron Birkin, Philodendron Pink Princess (różowa księżniczka) Philodendron Malaya Gold.

 

Dlaczego Wybrać Filodendrony?

  • Wyjątkowe Liście: Filodendrony charakteryzują się różnorodnością kształtów i wzorów liści, od sercowatych po dłonie małp. Ich liście są prawdziwym dziełem sztuki natury.

  • Łatwa Pielęgnacja: To rośliny doniczkowe łatwe w pielęgnacji, które radzą sobie w różnych warunkach świetlnych. To doskonały wybór dla początkujących ogrodników.

  • Oczyszczanie Powietrza: Filodendrony nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale także pomagają oczyszczać powietrze z toksyn, co wpływa korzystnie na Twoje zdrowie.

  • Egzotyczny Urok: Filodendrony przywołują egzotyczny klimat tropikalnych rajów, co nadaje Twojemu otoczeniu wyjątkowego charakteru.

  • Kreatywność w Aranżacji: Możesz eksperymentować z aranżacją wnętrza, umieszczając filodendrony na półkach, stolikach, czy też zawieszając je w doniczkach sufitowych.

Nasza kolekcja filodendronów oferuje różnorodność gatunków i odmian, abyś mógł znaleźć idealną roślinę dla swojego wnętrza. To jest Twój moment, aby dodać odrobinę egzotyki i uroku do swojego życia. Wejdź do świata filodendronów i poczuj magię tropikalnej przyrody w swoim domu. Jesteśmy przekonani, że zachwycisz się ich pięknem i łatwością pielęgnacji.

 

Napewno znajdziecie Philodendrona dla siebie, a więcej o uprawie i szkodnikach znajdziecie na naszym blogu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium