Fikusy- inaczej figowce to niezwykle różnorodna grupa roślin należąca do rodziny morwowatych, która obejmuje różne formy od dużych drzew przez krzewy aż do pnączy. Cechą, która łączy wiele odmian fikusa są liście o skórzastej fakturze. Fikusy to zdecydowanie jedne z najczęściej uprawianych roślin doniczkowych w naszych domach i nie można im odmówić ponadczasowości!

 

Fikus

Fikusy(figowce) naturalnie występują jako duże drzewa potrafiące osiągać nawet do 25 metrów wysokości a ich rodzina to prawie 900 gatunków co czyni ją jedna z największych i najstarszych grup roślin doniczkowych jakie są nam znane. Najpopularniejszymi odmianami fikusa jakie goszczą w naszych domach to : fikus sprężysty, fikus benjamina, fikus lirolistny, fikus pnący, fikus bonsai, figowiec pospolity, fikus bengalski. Popularne rośliny doniczkowe nie będą stanowić większych problemów w uprawie.

 

Kilka słów o uprawie Fikusów

Rośliny doniczkowe tego gatunku do długowieczności potrzebują jasnego stanowiska o rozproszonym świetle, temperatura pomieszczenia gdzie umieścimy Fikusa powinna być zdecydowanie większa, w okresie letnim temperatura powinna oscylować w okolicach 25 stopni celsjusza, natomiast w okresie zimowym temperatura nie powinna spadać poniżej 16 stopni celsjusza. Podlewanie fikusa w porze letniej zalecamy robić co najmniej 1-2 w tygodniu a w okresie zimowym możemy ograniczyć się do jednego podlewania w tygodniu. Zraszanie Fikusa wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu.

FIKUS SPRĘŻYSTY I WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE JAKIE MUSISZ POSIADAĆ PRZED ZAKUPEM ROŚLINY
FIKUS DĘBOLISTNY W DOMOWEJ UPRAWIE. RÓB TO DOBRZE
CO MUSISZ ZROBIĆ ABY TWÓJ FIKUS PŁACZĄCY BYŁ DŁUGOWIECZNY?

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium