Wyruszamy

Scindapsusy to grupa tropikalnych pnączy charakteryzujących się sercowatymi, skórzastymi liśćmi a także... łatwością w uprawie! Ponadto Scindapsusy posiadają moc oczyszczania, filtrowania i nawilżania powietrza a także potrafią neutralizować szkodliwe substancje i produkują dużo tlenu!

Scindapsus

Scindapsus (Ołustek) jest pnącą rośliną doniczkową o pięknych sercowatych liściach. Pochodzi z rodziny obrazkowatych i obejmuje około 35 gatunków. Roślina pnąca naturalnie porasta tereny Indochin, Azji Południowej-Wschodniej, Wysp Salomona i Wysp Kanaryjskich używając drzew do podpory. Scindapsus produkuje dużą ilość i posiada umiejętność oczyszczania powietrza.

 

Kilka słów o uprawie

Scindapsus wymaga jasnego stanowiska o rozproszonym świetle, mocne i bezpośrednie promienie słoneczne mogą doprowadzić do poparzenia liści Scindapsusa. Odpowiednim podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne i próchnicze o delikatnie kwaśnym odczynie. Dedykowane podłoże dostępne na naszym sklepie. Nadmiar wody może doprowadzić do przelania rośliny i w efekcie finalnym doprowadzi do gnicia korzeni. Scindapsusa podlewamy dopiero kiedy podłoże przeschnie, pamiętajcie o stworzenia drenażu na spodzie doniczki. Scindapsus pochodzi z tropikalnych lasów dlatego też wymaga zwiększonego poziomu wilgotności w okolicach min. 50-60%. Więcej szczegółowych informacji o uprawie Scindapsusa znajdziecie na naszym blogu.

WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIEĆ O SCINDAPSUS A WSTYDZISZ SIĘ ZAPYTAĆ.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium