Scindapsusy to grupa tropikalnych pnączy charakteryzujących się sercowatymi, skórzastymi liśćmi a także... łatwością w uprawie! Ponadto Scindapsusy posiadają moc oczyszczania, filtrowania i nawilżania powietrza a także potrafią neutralizować szkodliwe substancje i produkują dużo tlenu!

Scindapsus

Scindapsus pictus Treubii 'Dark Form'

Scindapsus pictus Treubii 'Dark Form'
Scindapsus pictus Treubii 'Dark Form'

Jeżeli szukasz efektownej a przy tym kolekcjonerskiej rośliny pnącej lub wiszącej- będzie strzałem w dziesiątkę! Odmiana Dark Form charakteryzuje się dużymi, ciemnymi niemalże całkowicie czarnymi wydłużonymi, liśćmi. Liście scindapsusa Dark Form mają skórzastą fakturę. Jest rośliną łatwą w uprawie- z każdym się dogada! Ps. Scindapsus jest prawdziwym superbohaterem i posiada moc oczyszczania, filtrowania i nawilżania powietrza a także potrafi neutralizować szkodliwe substancje i produkuje dużo tlenu!

Dostępność: Szybko, zanim znikną! Ostatnie sztuki!

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

73,90 zł

szt.

Scindapsus pictus 'Argyraeus'

Scindapsus pictus 'Argyraeus'
Scindapsus pictus 'Argyraeus'

Scindapsus Pstry w naturze występuje w Australii, Azji i Afryce Jeżeli szukasz efektownej a przy tym eleganckiej rośliny pnącej lub wiszącej- będzie strzałem w dziesiątkę! Odmiana Argyraeus charakteryzuje się niewielkimi ciemno zielonymi, liśćmi pokrytymi drobnymi srebrnymi cętkami. Liście scindapsusa mają skórzastą fakturę. Jest rośliną łatwą w uprawie- z każdym się dogada! Ps. Scindapsus jest prawdziwym superbohaterem i posiada moc oczyszczania, filtrowania i nawilżania powietrza a także potrafi neutralizować szkodliwe substancje i produkuje dużo tlenu!

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: Zamów dziś do 12:00. Odbierz jutro!

Cena:

38,99 zł

Scindapsus pictus 'Silvery Ann'

Scindapsus pictus 'Silvery Ann'
Scindapsus pictus 'Silvery Ann'

Scindapsus może być uprawiany zarówno jako roślina pnąca i zwisająca, bardzo dobrze spisuje się jako roślina ozdabiająca ściany jak i mebleLiście 'Silver Ann' posiadają srebrne cętkowane plamy ,roślina swoją odpornością potrafi zaskoczyć nie jednego weterana. Nawet jeżeli straci swój blask, wystarczy dostarczyć jej odrobine wody a z czasem wróci do pięknej postawy. Scindapsus Pstry posiadam moc oczyszczania, filtrowania i nawilżania powietrza a także potrafią neutralizować szkodliwe substancje i produkuje dużo tlenu! "Silver Ann" nie jest zaliczany do roślin trudnych w uprawie i nadaje się dla każdego.

Dostępność: Szybko, zanim znikną! Ostatnie sztuki!

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

34,99 zł

szt.

Scindapsus (Ołustek) jest pnącą rośliną doniczkową o pięknych sercowatych liściach. Pochodzi z rodziny obrazkowatych i obejmuje około 35 gatunków. Roślina pnąca naturalnie porasta tereny Indochin, Azji Południowej-Wschodniej, Wysp Salomona i Wysp Kanaryjskich używając drzew do podpory. Scindapsus produkuje dużą ilość i posiada umiejętność oczyszczania powietrza.

 

Kilka słów o uprawie

Scindapsus wymaga jasnego stanowiska o rozproszonym świetle, mocne i bezpośrednie promienie słoneczne mogą doprowadzić do poparzenia liści Scindapsusa. Odpowiednim podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne i próchnicze o delikatnie kwaśnym odczynie. Dedykowane podłoże dostępne na naszym sklepie. Nadmiar wody może doprowadzić do przelania rośliny i w efekcie finalnym doprowadzi do gnicia korzeni. Scindapsusa podlewamy dopiero kiedy podłoże przeschnie, pamiętajcie o stworzenia drenażu na spodzie doniczki. Scindapsus pochodzi z tropikalnych lasów dlatego też wymaga zwiększonego poziomu wilgotności w okolicach min. 50-60%. Więcej szczegółowych informacji o uprawie Scindapsusa znajdziecie na naszym blogu.

WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIEĆ O SCINDAPSUS A WSTYDZISZ SIĘ ZAPYTAĆ.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
<
Sklep internetowy Shoper Premium