Inni klienci kupili również
Widocznie wzmocnij! Sypki nawóz
Widocznie wzmocnij! Sypki nawóz
8,40 zł
szt.
Ficus benjamina 'Green Kinky'
Ficus benjamina 'Green Kinky'
19,90 zł
szt.
Asplenium 'Parvati'
Asplenium 'Parvati'
29,50 zł
Geranium Lecznicze, Anginka
Geranium Lecznicze, Anginka
19,95 zł
szt.
Philodendron 'Florida Green'
Philodendron 'Florida Green'
39,00 zł
Aloe vera 'Aloes leczniczy'
Aloe vera 'Aloes leczniczy'
21,00 zł
Philodendron 'Narrow Escape'
Philodendron 'Narrow Escape'
49,99 zł
szt.
Calathea 'Medallion'
Calathea 'Medallion'
35,00 zł
szt.
Aglaonema 'Red Master'
Aglaonema 'Red Master'
69,99 zł
szt.
Sansevieria 'Zeynalica'
Sansevieria 'Zeynalica'
40,00 zł
Wszystko co musisz wiedzieć o Aglaomea. Piękna roślina doniczkowa dostępna dla każdego! 0
AGLAOMEA - Wszystko co musisz wiedzieć

Aglaonema to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych roślin w naszych domach. Swoją popularność zawdzięcza fantastycznym kolorom jak i tym, że jest jedną z łatwiejszych roślin w pielęgnacji. Aglaonema bez dwóch zdań jest rośliną, która powinna być na liście jak i parapecie każdego, kto chce mieć “Urban Jungle” w swoim domu. Roślina w warunkach domowych może osiągnąć nawet do 100 cm wysokości, co więcej każdego roku powstają nowe jej odmiany. Tak więc Aglaonemę należy zakwalifikować jako łatwą w uprawie, napewno dacie radę.

Czego się dowiesz?

  • Aglaonema jest rośliną łatwą w uprawie.
  • Odporna na zmniejszoną ilość słońca
  • Nie toleruje przelania
  • Charakteryzuje się powolnym wzrostem

 

Przykładowe odmiany Aglaonemy.

Na chwile obecną rozróżniamy około 25 gatunków Aglaonemy. Wszystkie należą do roślin “ obrazkowatych” co nie jest dziwne patrząc na jej ubarwienie i wyrazistość kolorów.

Na pierwszy rzut weźmy Aglaoneme  “Osake”

Zachwyca dużymi, lancetowatymi liśćmi o białym kolorze z zielonymi plamkami. Krawędzie wyraziście zaznaczone są zieloną barwą. Kolorystyka i wzory liści są nieregularne, a roślina dorasta do około 50-60 cm wysokości.Aglaonema “Siam Aurora” jest to odrobinę mniej popularna odmiana od Osaki ale równie oryginalna. Charakteryzują ją Zielone liście z brązowymi plamkami w jaśniejszym i ciemniejszym odcieniu. Krawędź blaszki liściowej w wyrazistym kolorze różowym podkreśla ostry kształt liścia. 

 

Aglaonema Siam Aurora 

 

Aglaonema “Milky Way” To jedna z nowszych odmian tego gatunku. Bez zastanowienia może to być prawdziwa perełka w domowej kolekcji .Zielone wybarwienie z jasnymi plamami o dużej intensywności  w wyraźny sposób ożywia tą roślinę. Według nas zdecydowanie Aglaonema Milky Way TOP jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe.

Aglaonema Milky Way

Przedstawiliśmy wam jedynie 3 piękne odmiany Aglaonemy. Na naszej stronie znajdziecie jeszcze kilka ciekawych i pięknych odmian. 

Najlepsze stanowisko dla Aglaonemy ?

Aglaonema pomimo tego, że pochodzi z tropikalnych lasów świetnie czuje się w domowych warunkach. Odporność na ograniczoną ilość słońca jest jej prawdziwym atutem.Odpowiednim stanowiskiem dla Aglaonemy będzie miejsce półcieniste. STAWIANIE JEJ W BEZPOŚREDNIO NASŁONECZNIONYM MIEJSCU JEDYNIE JEJ ZASZKODZI A NIE POMOŻE! 

 

Jak podlewać ?

Aglaonemę z reguły należy podlewać dopiero jak górna warstwa podłoża będzie sucha. Latem z uwagi na wysokie temperatury panujące za oknem powinniśmy podlewać  do dwóch razy w tygodniu. W okresie wzrostu należy zadbać aby roślina miała cały czas wilgotne podłoże co będzie sprzyjało prawidłowemu funkcjonowaniu.

Zimą należy ograniczyć podlewanie.

 

Kiedy nawozimy Aglaoneme ?

Aglaonemę nawozimy od początku wiosny do ostatnich dni lata. Nawozy stosujemy co dwa- trzy tygodnie. Zimą nie nawozimy roślin. Przesadzając możemy użyć nawozu w płynnej postaci następnie przez okres ok. 3 miesięcy nie dokarmiać rośliny.

 

Co ile przesadzać i jakie podłoże wybrać dla Aglaonemy?

Aglaonemę powinniśmy przesadzać co 2-3 lata. Najlepsza porą jest wczesna wiosna.

Podłoże dla Aglaonemy powinno być lekkie i przepuszczalne. Jak już wiemy Aglaonema nie toleruje przelania dlatego dobór dobrego, przepuszczalnego podłoża będzie kluczowy w dalszym procesie rozwoju rośliny.

 

Jak rozmnażać ?

Najlepszym i najprostszym sposobem rozmnażania Aglaonemy jest rozdzielenie roślinki i odłożenie do dwóch osobnych doniczek z odpowiednim podłożem dla Aglaonemy. Tak rozmnożone roślinki w etapie końcowym powinny mieć zapewnioną temperaturę w okolicy 20-21 stopni celsjusza.

 

Ukorzenianie Aglaonemy?

Ukorzenianie aglaonemy powinniśmy zacząć wiosną. Odcinamy górną część łodygi z 2-3 liśćmi i zanurzamy dolną część łodygi w wodzie/ specjalnym preparacie do rozmnażania.

Aglaonema w trakcie ukorzeniania potrzebuje stałej temperatury 20-24 stopni celsjusza i około 30 dniu do ukorzenienia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl